SAVERBRIK
ČESKY  |  ENGLISH

Produkty - topiva - topení

link

Produkty - gril - grilování

link

Produkty a jejich výroba

link
brikety saverbrik

Produkty a jejich výroba

Brikety určené k topení

Brikety vyrábíme několika způsoby přesně podle toho, z čeho jsou brikety vyrobeny a k jakému účelu jsou určeny.

Nejoblíbenější varianta našich briket nese jméno MIXI a základní surovinou pro výrobu těchto briket jsou piliny a dřevěné třísky a drcený směsný karton v poměru 60:40. Tato jedinečná kombinace nám nabízí topivo velmi zajímavých parametrů jak v délce hoření tak i výhřevnosti.

Naproti tomu brikety WOOD jsou vyráběny výhradně ze dřeva, respektive z dřevních pilin a třísek, které jsou slisovány pod vysokým tlakem. Výsledkem jsou dřevěné brikety velmi zajímavých parametrů jak v délce hoření tak i výhřevnosti.

Pro velmi vysokou energickou vydatnost jsou určeny brikety POWER. Vyznačují se výbornou výhřevností a jsou určeny pro denní režim topení. Tyto brikety jsou vyrobeny z hrubě drceného směsného kartonu, který je pod velkým tlakem slisován.

dílna Jako další můžeme uvést brikety NIGHT, které jsou svým složením určené k dlouhodobému vyhřívání - tato briketa umi žhnout až 10 hodin. Ideální je tedy zejména pro noční vytápění rodinných domků. Noční papírová briketa SAVERBRIK NIGHT je vyrobena z kartonových a lepenkových obalů, které jsou získávány jako odpad jiných provozů, a to jejich jemným nadrcením.

A konečně brikety EKO, které dosahují skvělého poměru cena / výhřevnost, díky příměsi kancelářského papíru, který je přidáván ke kartonové drti.dílna
Grilovací brikety

Dalším produktem z našeho portfolia jsou grilovací brikety. Tyto brikety vyrábíme z tvrdého dřeva a bez přídavku pojiv. Brikety žhnou a kouř je minimální - díky tomu je grilování mnohem zdravější a chutnější.
dílna
Dřevitý podpalovač

Podpalovač je vyroben na bázi dřevěných hoblin a napuštěný parafínem. Je bez zápachu a proto se hodí na všechny druhy zátopu. Jak v místnostech, tak venkonvích prostorách.


Třísky na zátop

Naše oblíbené třísky FAST si zákazníci oblíbili zejména kvůli jejich pravidelnému tvaru. Praktické naštípané třísky jsou délky cca 20 až 25 cm. průměr max. 20 x 20 mm. Velmi nízká vlhkost 6-8 % napomáhá rychlému roztopení.

dílna


Vstupní suroviny

Karton, lepenka

Obecně lze říci, že karton a lepenka jsou speciálními druhy papíru, které se vyznačují zejména svou pevností a velkou plošnou hmotností. Častou vstupní surovinou je při jejich výrobě sběrový papír.

Vyrábějí se v mnoha různých podobách a pro nejrůznější účely. Existují tak kupříkladu kartony fotografické, tiskové, pro výrobu krabic či dalších přepravních obalů, jakou je například vlnitá lepenka, která bezesporu patří mezi nejspolehlivější obalové materiály. Druhým typem lepenky je lepenka hladká, někdy označovaná též slovem karton, která se používá třeba k výrobě kancelářských potřeb, pořadačových desek či archivačních krabic.

Obaly vyrobené z lepenek a kartonů mají mnoho výhod: nabízí velkou kvalitativní a rozměrovou škálu, mají vysokou nosnost, poskytují výbornou ochranu, lze je v rozloženém stavu snadno skladovat, jsou levné a ekologicky likvidovatelné - karton i lepenka jsou totiž recyklovatelnými materiály, které mohou sloužit jako výrobní surovina například právě pro výrobu papírových briket

dílna

Úsporné palivo

Palivo je taková látka, ve které je obsažena chemická energie, která se během spalovaní uvolňuje, a tím se přeměňuje na energii tepelnou. Hlavním požadavkem dnešní doby na moderní palivo je jeho maximální úspornost. Tu lze hodnotit z několika hledisek – z hlediska energetického, ekonomického a ekologického. Z energetického hlediska je úsporné takové palivo, jehož spotřeba je při dosažení určité míry výhřevnosti co nejmenší. Z hlediska ekonomického je třeba přihlédnout především k výši nákladů potřebných k jeho výrobě, dále k možnostem jeho přepravy a skladování, které se všechny promítají do výše jeho ceny.

Z ekologického hlediska se pak jedná především o zátěž pro životní prostředí, zejména v oblasti tvorby emisí a dalších odpadních látek, a šetrnosti vůči přírodním zdrojům.

Všechny tyto požadavky na úsporné palivo, tedy takové palivo, které je levné, má velkou výhřevnost s minimální spotřebou a které je tvořeno takovou směsí látek, jež zanechá po shoření co nejmenší množství chemicky nebo mechanicky škodlivých látek, splňují například právě papírové brikety.

Popel jako hnojivo

Používání popela, který je získáván spalováním přírodních materiálů jako je dřevo či papír, jako hnojiva na zahrádkách má dlouhou tradici. Takový popel lze užívat buď k přímému hnojení či jako doplněk kompostu. Na rozdíl od popele uhelného se v něm totiž nenacházejí těžké kovy ani další nebezpečné látky. Naopak obsahuje řadu cenných minerálních látek jakými jsou například vápník, draslík, hořčík nebo fosfor.

Zaregistrujte se a dostávejte nejnovější akce rovnou na Váš e-mail.


distribucni_sit
reference
head
Víte co je?
GRILOVACÍ BRIKETA
Dřevěné grilovací brikety jsou ideální pro zdravé grilování – jsou z čistých pilin a hlavně bez pojiv!
footer